Toplam 377 konuya 2465 yorum yazıldı.
Centos Directadmin Panel Kurulumu

Merhaba arkadaşlar bu konumuzda direct admin panel nasıl kurulu onu anlatmaya çalışacağım.Direct admin panel bildiğiniz üzere lisanslama işlemini tek bir ip adresine göre yapan sunucu yönetim panelidir. Ben kendi görüşüme göre pek sevmiyorum ama kullanan kullanıyor :) Gelelim kurulumuna öncelikle ssh ile sunucumuza bağlanıyoruz ilk olarak aşağıdaki komutu sırası ile uyguluyoruz.
yum install wget gcc gcc-c++ flex bison make bind bind-libs bind-utils openssl openssl-devel perl quota

yum install wget libaio libcom_err-devel libcurl-dev gd zlib-devel zip unzip libcap-devel


yukarıdaki komutları uyguladıktan sonra sıra kurulum dosyasını sunucumuza çekmeye geldi.Onuda şu komut ile yapıyoruz
wget http://www.directadmin.com/setup.sh


Kurulum dosyamızıda çalıştırabilmek için aşağıdaki komutu uyguluyoruz.
chmod +x setup.sh

./setup.sh


İlk aşamada bizden Client ID ve License ID bilgileri istenecektir. Bu bilgiler size lisans satın aldığınızda verilecektir. Gerekli bilgileri girip enter yaptıktan sonra kurulum aşaması devam edecektir.Client id ve License id bilgilerini doğruladıktan sonra bize sunucumuz için hostname tanımlamamız istenecektir. Sunucumuzun ismini yazıp enter tuşuna bastığımızda kurulum aşaması devam edecektir.Kurulum yaparken istenen bilgilere "Y" tuşuna basarak kabul edip geçiyoruz yaklaşık 25 dakika bir kurulum işlemi bulunmaktadır. Kurulduktan sonra ipadresimiz:2222 olarak giriş yapabilirsiniz.Root şifrenizi değiştirmeyi unutmayın kolay gelsin :) 
Yorumlar

sahibinden

06.09.2016 16:56

teşekkürler işe yaradı.

EMS Ambalaj

06.09.2016 09:46

Cpanel veya pleske göre daha ucuz bir lisans ücreti var ve çok fazla kaynak tüketmiyor, bence kullanışlı bir panel.

boğaz tekne turu

06.09.2016 07:44

öncelikle teşekkürler, bir kaç site daha vardı fakat bukadar kaliteli bir şekilde anlatamamışlardı bu çok iyi olmuş.

cem766

05.09.2016 11:31

Linuxda öğret hocam lütfen windowscu olduk kaldık; RedHat 7 gibi de olur, CentOS 6 - 7 gibide olur, Sunucuya SSL ve Antivirüs Malware korumalar yaptırtmacalarda olur (Rus devlet daireleri Tüm Microsoft Ürünlerinin ve İŞ ORTAKLARI ile kendine taraf gördüğü 3. kişi ve kurumların "adobe - mcAfee,Norton daha var bikaçı böle kardeş ayağına takılıyorlar, bunların kullanıcı sözleşmelerinde ortaya çıkıyor!", Devlet dairelerine girişini ve kullanılışını yasakladı 3-4 yıl oldu) biliyormusunuz - win10 ların yanına kuramıyoruz ya sorun o!

Yorum Yaz