Toplam 370 konuya 2314 yorum yazıldı.
isn't found for 'smb_users.roleId = 1 smb_roles Hatası Çözümü

Arkadaşlar merhaba bugün başıma gelen saçma sapan bir olayı nasıl çözdüğümü anlatacağım.Başıma gelen hatanın çıktısını plesk panelde domain içerisine girmeye çalıştığım anda verdiğini gözlemledim ve biraz araştırma yaparak çözümü buldum :)Hatanın çıktısı
Internal error: Dependent row(s) 'smb_roles.id = 1' isn't found for 'smb_users.roleId = 1'.
Message Dependent row(s) 'smb_roles.id = 1' isn't found for 'smb_users.roleId = 1'.
File Abstract.php
Line 206
Type Exception


Alan adının içine girdiğiniz zaman bu şekilde hata veriyor hatanın sebebi ise smb_roles tablosunun içeriğinin tamamen boş olmasından kaynaklanıyor. Peki boş olup olmadığını nasıl kontrol ederiz ssh üzerinden aşağıdaki komutları uyguladığımızda empty çıktısını verdiğini gözlemleriz.
# mysql -uadmin -p`cat /etc/psa/.psa.shadow` psa
mysql> select * from smb_roles;
Empty set (0.00 sec)


Yukarıdaki gibi empty çıktısı veriyorsa tablonun boş olduğu gözlemleriz..Hatanın çözümü ise aşağıdaki şekildedir.
plesk db

mysql> INSERT INTO smb_roles VALUES (1,'Admin',1,1),(2,'WebMaster',0,1),(3,'Application User',0,1),(4,'Accountant',1,1);

mysql> UPDATE smb_users SET ownerId=1;


İşlemleri yaptıktan sonra artık alan adımızın içeriğini rahatlıkla görebiliriz işlemlerimizi yapabilir web dosyalarımızı alan adımıza yükleyebiliriz. Bence güzel bir makale oldu herkese kolay gelsin :)
Yorumlar

Hasan Sarpa

12.05.2017 00:21

İyi geceler. Siz sitede recapthca uygulamasını hem yorumlarda hem de iletişim sayfasında kullanıyorsunuz. Projede ben de uyguladım. Sadece birisinde çalışıyor. Farklı bir uygulama mı var? blog script sayfasındaki yorumları, sizin buradaki gibi onay bekliyor şekline nasıl dönüştürebiliriz hocam? 24.video şart oldu. Ne zaman geliyor? Hayırlı geceler.

Hasan Sarpa

11.05.2017 18:30

Teşekkür ediyorum. Süslü parantezi yanlış yere koymuşum. Başarıyla çalıştı.

Hasan sarpa

11.05.2017 10:14

Kodları yazdığınız şekilde yapmıştım. Olmadı. Ajax'a uyarlanması lazım galiba. Mesaj gönder basıldığında işlem yapmıyor.

YAVUZ SELİM ŞAHİN

11.05.2017 09:17

$recaptcha = $_POST['g-recaptcha-response']; if(!$recaptcha){ echo 'Fakat, doğrulama işlemini yapmadın'; }else { //geri kalan işlemler } gerekli kodları aldıysanız kontrol kısmı şu şekilde

Hasan sarpa

11.05.2017 08:32

S.A ilgisiz bir konuya yazıyorum ama. İletişim formundaki Google rexapthca nasıl kollayabiliriz? İletişim formu ve inç klasöründeki mesajgonder.php dosyasına eklenecek kodlar nelerdir? Paylaşır veya anlatır mısınız? Allah sizden razı olsun. Google recaptcha sayfasından gerekli kodları aldım.

Yorum Yaz