Toplam 371 konuya 2353 yorum yazıldı.
Plesk Panel Varsayılan Yedek Klasörünü Değiştirme

Arkadaşlar selamlar bugün sizlere plesk panelde varsayılan yedek klasörünü değiştirmeyi anlatmaya çalışacağım malum pleske bağlı kalamayız değil mi belki ben başka klasör istiyorum buna kim karışır :) Neyse gelelim çözüme normalde varsayılan yedek klasörümüz şuydu
/var/lib/psa/dumps


Şimdi bu klasörü değiştirmek için sırası ile aşağıdaki komutları uyguluyoruz
nano /etc/psa/psa.conf


plesk panel ayarlarımızı açıyoruz ve Aşağıdaki satırı buluyoruz, bu satırdaki /var/lib/dumps yolu standart yedek alma yoludur;
DUMP_D /var/lib/dumps


yukarıdaki klasör varsayılan yoldur şimdi DUMP_D yi silmeden karşısına yeni klasörümüzü yazıyoruz mesala /root/yavuzselimyedek klasörü gibi sonra ctrl + X diyip kaydedip çıkıyoruz.Sonrasında ile plesk servisimizi restart ediyoruz.
service psa restart


Bundan sonra belirttiğiniz klasöre alacaktır sunucu çaplı yedeklerinizi.İlgi ve alakanıza çok teşekkürler bloğumu takipte kalın :) Teşekkürler :)
Yorumlar

Burak

08.07.2017 06:22

konuyla alaklı olmuyacak ama bir sorum olacak size. normal bir vds sunucuda wordpress hızlı çalışabilmesi için hangi paneli kurmak lazım. sunucuyu yormayacak ve stabil çalışacak şekilde. bununla ilgili bir makale yayınlarsanız çok mutlu olurum.

kıbrıs kiralık evler

18.05.2017 11:31

plesk panel ile yedek klasörünü bir türlü değiştiremedim, araştırmalarım sonucunda sitenize ulaştım, yazınız oldukça faydalı ne kadar teşekkür etsem azdır.

Yorum Yaz