Toplam 379 konuya 2485 yorum yazıldı.
Esxi Sanal Sunucular Otomatik Olarak Nasıl Açılır ?

Selamlar arkadaşlar bu konumuzda esxi üzerinde sanal sunucular otomatik olarak nasıl açılır bunu anlatmaya çalışacağım. Nedir bu otomatik açılma hikayesi ? Örneğin fiziksel sunucunuz kapandı diyelim.Fiziksel sunucunuzu açtığınızda esxi işletim sistemi de açıldığında hala içerisinde bulunan sanallar aktif olmamaktadır.Esxi erişimi sağlayarak manuel olarak açmanız gerekmektedir.Sürekli bu şekilde manuel olarak işlem yapmak istemiyorsanız esxi autostart özelliğinden faydalanabilirsiniz. :) Öncelikle vSphere client ile fiziksel makinemize bağlanıyoruz daha sonra aşağıdaki resimdeki gibi ilgili sekmeye gidiyoruz.

 Daha sonrasında ise otomatik olarak başlamasını istediğimiz sanal sunucuları sağda bulunan move up butonu ile automatic sekmesi altında topluyoruz. 

 Evet arkadaşlar işlemler bu kadar artık sanal sunucularınız otomatik olarak başlayacak :)Sağlıcakla kalın.
Yorumlar

Baran

14.02.2020 17:32

Pek adı duyulmamış bir firmadan VDS makine kiraladım ve herhangi bir paneli yok. Sunucu sahiplerine ulaşmak bazen gerçekten çok zor oluyor. Bu makaleyi gönderip burada uygulananları uygulamasını rica edeceğim.

Vivitamin

21.06.2018 17:27

Çok güzel ve detaylı bir anlatım olmuş. Diğer aramalarda da bilgiler yarım yarım dı. Bütün ve fayda sağlar bir bilgi. Oldukça işime yaradı teşekkürler

Ahmet Emre

13.06.2018 02:02

Heryerde arıyordum sonunda buldum anlatım çok başarılı , teşekkürler.

Mobil sohbet

10.06.2018 21:19

Esxi sunucuların kurulumu gerçekten meşakatli bir süreç alıyordu sayenizde artık otomatik olarak kulumunu sağlayabiliriz.

ygs puan hesaplama

22.05.2018 15:50

Bu sanal sunucuların direkt aktif olmama konusu büyük bir bela haline gelmişti. İşlemleri uygulayacağım, çok teşekkürler.

Yorum Yaz