Toplam 395 konuya 2584 yorum yazıldı.
Cpanel Dizinlere Şifre Koymak

Merhaba arkadaşlar bu konumuzda sizlerle cpanel üzerinde belirlediğimiz dizinlere şifreli giriş yapılmasını anlatmaya çalışacağım.Nedir bu şifreli giriş derseniz atıyorum deneme adında bir klasörümüz var mesala ben url adresinde yavuz-selim.com/deneme şeklinde girdiğim anda benden kullanıcı adı ve şifre bilgisi isteyecek bilgiler doğrulanırsa içeriği gösterecek. Umarım anlamışsınızdır.Peki biz bunu cpanelde nasıl yapacağız onuda anlatalım :) Resimli olarak anlatacağım lütfen dikkatlice izleyin ve ona göre uygulayın :)

Yukarıki kısımdan dizin güvenliğine tıklıyoruz ve karşımıza gelen dizinlerden şifrelemek istediğimizi seçiyoruz daha sonra aşağıdaki gibi.

Eğer ana klasörlerden birine şifre koymak istiyorsak buradan seçiyoruz yok public_htmlin içinde bir dizinimiz var ise ayarlar tıklıyoruz ve aşağıdaki işlemi yapıyoruz

Public_html içinde bir klasörümüz var ise yukarıdaki işlemi yapıyoruz.

Eğer dizinimizi şifrelemek istiyorsak bu dizine şifre koy tikini işaretliyoruz ve aşağıda bulunan kullanıcı adı ve şifreleme bölümlerini dolduruyoruz.

Evet gördüğünüz üzere klasörümüzü şifreledik :) Peki biz bu dizinin şifresini tekrar kaldırmak istiyoruz ozaman napacağız.Yine dizin güvenliğine tıklıyoruz şifrelediğimiz klasörün yanında anahtar simgesi çıkacak ona tıklıyoruz tıkladığımız zaman ise şu şekilde yapıyoruz.

Evet işlemlerimiz bukadar kolay arkadaşlar umarım faydalı olur :) Kolay gelsin ben kaçtım :)
Yorumlar

Chat

28.03.2016 12:26

emeginize saglık. Çok faydalı bir konu olmuş. Siteniz çok faydalı vede anlayışlı şekilde olmuş tşk

Rasim

25.03.2016 13:42

Bu sayede sitede özel bir alan oluşturabiliriz. tesekkürler

YAVUZ SELİM ŞAHİN

21.03.2016 20:41

Aynen öyle arayüz basit zaten rahatlıkla yapılabilir bir işlem :)

haydar çakıralp

21.03.2016 20:38

Aslında dizin olayı bütün kontrol panellerinde aynı sayılr gayet basit arayüzü ve türkçe dil desteği ile en acemi kullanıcı bile işlemini yapabilir.cloudflare bypass

Yorum Yaz