Toplam 364 konuya 2248 yorum yazıldı.
Plesk Panel Kurulumu Resimli Anlatım

Merhaba arkadaşlar bu konumuzda sizlere centos işletim sistemi üzerine plesk panel kurulumu nasıl olur ayarlamaları nasıl olmalıdır plesk panel özelleştirmeleri gibi bir çok konuya değineceğim.Umarım sizler için faydalı bir konu olur.. Plesk panelimizi kurmadan önce putty ile sunucumuza bağlanıyoruz.Herşeyden önce sunucumuzu bir update yapmamızda fayda var çünkü yeni kurmuşuz yani güncel işletim sistemi üzerine kuralım plesk panelimizi.Evet başlıyoruz sunucumuza bağlandık. Güncellemek için aşağıdaki komutu uyguluyoruz...
yum upgrade -y


Güncelleme işlemi bittikten sonra aşağıdaki komutları sırası ile uyguladıktan sonra resimli anlatıma geçeceğim..
wget http://autoinstall.plesk.com/plesk-installer

chmod 755 plesk-installer

./plesk-installer


Yukarıdaki komutları sırası ile uyguladıktan sonra resimleri lütfen dikkatlice kontrol ediniz..Resimleri sırası ile paylaşacağım..

İlk olarak yukarıdaki resimde N tuşuna basarak kurulum işlemimize devam ediyoruz.Daha sonra karşımıza şöyle bir ekran gelecek.

Burada ise bizden onay istemektedir.. Biz Yes komutunu vererek işlemimize onay verip devam etmesini sağlıyoruz.

Burada ise bizden kuracağımız pleskin sürümü hakkında bilgi istemektedir.Ben güncel olan sürüm yani 12.5.30 sürümünü seçip yoluma devam ettim :)

Burada ayarları biz manuel yapacağımız için 4 e tıklayıp custom seçenegini işaretleyip entere tıklıyoruz ve custom bölümüne giriyoruz..

Burada ben bunları seçmeyi uygun gördüm çünkü plesk panelde olmazsa olmaz bileşenlerdir.Tabi bu bileşenler size kalmış isterseniz kurduktan sonra kaldırabilirsiniz.Tamamen size kalmış..

Burada ise mod securty seçtikten sonra 8 tuşuna tıklayarak php sürüm bilgilerinin yer aldığı alanageçiş yapıyoruz..

Php 7 sürümü sadece centos 7 de çalışmaktadır.Ben php 7 sürümünü kaldırıyorum. Php 5.4 sürümünü kuruyorum diger hepsini kaldırıyorum sunucumuzu fazla yükten kurtarmış oluyorum aynı zamanda hemde php 5.4 sürümünde çalışmayan script yok denecek kadar az.

Daha sonrada işte L tuşuna tıklayarak ana menüye dönüyoruz burada bize seçtiğiniz tüm paketler yüklenecek onaylıyor musunuz diyor bizde N ye basıp devam et diyoruz ve onayı veriyoruz plesk panelimiz kurulduktan sonra aşağıdaki linkten plesk panel admin şifresini öğrenebilirsiniz.http://yavuz-selim.com/29/12/2015/69/plesk-panel-sifresini-ogrenme admin şifresini öğrendikten sonra ipadresiniz:8880 şeklinde girip admin bilgileriyle giriş yapabilirsiniz. Evet plesk panel kurulumumuz bu şekildedir arkadaşlar yapamayan olursa konu altına yorum atabilir yardımcı olmaya çalışırım :) 
Yorumlar

Buraya henüz hiç yorum yazılmamış...

Yorum Yaz