Toplam 379 konuya 2486 yorum yazıldı.
Esxi Yeni Sanal Sunucu Oluşturma

Arkadaşlar merhaba basit bir konu ile güne başlayayım dedim :) Basit ama yinede bilmeyenler için faydalı olacaktır.Bu konumuzda esxi ile sanallaştırlmış sistemimiz üzerinde sanal sunucu nasıl oluşturulur bunu anlatmaya çalışacağım :)İlk önce yapmamız gereken vsphere ile esxi sunucumuza bağlanıyoruz bağlandıktan sonra ise sol kısımda bulunan ana sunucumuzun ana ip adresine sağ tıklayıp "new virtual machine" tıklıyoruz.

Tıkladıktan sonra karşımıza bir ekran gelicek

Typical seçeneğini seçerek geçiyoruz.

Oluşturduğumuz sanal sunucuya bir isim veriyoruz.Verdiğimiz isim sol tarafta görünür.İsim verdikten sonra devam ediyoruz.

Bu bölümde ise sunucuda takılı olan tüm diskler görünür.Sanal sunucumuzu hangi disk üzerine kuracaksak o diski seçip ilerliyoruz.

Burada sanal sunucumuza kuracağımız işletim sistemini belirliyoruz ve devam ediyoruz.

Burada ise tüm network kartları görünür sunucumuzu hangi network üzerinde aktif edecek isek onu seçiyoruz devam ediyoruz.

Burada ise sanal sunucumuza vereceğimiz hdd boyutunu ayarlıyoruz.

Burada ise şuana kadar yaptığımız tüm ayarları genel olarak görüyoruz ve sanal sunucu oluşturma işlemimiz bitiyor.Şimdilik bukadar arkadaşlar bir sonraki konuda oluşturduğumuz sanal sunucuya işletim sistemi kurabilmek için sunucumuza iso upload etmeyi ve bu iso yu sanal sunucumuza boot etmeyi anlatacağım :) Kolay gelsin :)
Yorumlar

hgs yükleme

02.07.2017 11:00

hocam bu yazı için size çok teşekkür ederim buna ihtiyacım vardı, başarılı olmuş

shell indir

01.07.2017 00:34

Hocam çok teşekkürler. 1 ay kadar önce uğraşıp yapamamış bir kenara koymuştum. Sayenizde sonunda becerdim.

Sosyal Medya Paneli

29.06.2017 01:13

Paylaşım için teşekkürler geçenlerde araştırmış uğraşmış yapamamıştım net olarak anlatmışsınız Şimdi yapabildim tekrardan teşekkürler.

Yorum Yaz