• 30.03.2020
 • Admin
 • 8 Adet Yorum Bulunuyor

Verot Net Çoklu Resim ve Dosya Yükleme İşlemi

Selamlar arkadaşlar geçenlerde bir projede çoklu resim yükleme işi lazım oldu bende verot net sınıfını kullandığım için haliyle onda nasıl olur bu olay araştırdım baya çözümünüde sizlerle paylaşayım dedim :) Eski bir konu ama olsun arşiv olarak kalsın bloğumuzda..

Öncelikle HTML formumuzda file inputunun name kısmını dizi haline getirmemiz gerekiyor yani diyelimki name="resim" ama çoklu yüklerken name="resim[]" olmalı.

<form action="" method="POST"><input name="resim[]" type="file"><input name="submit" type="submit" value="Gönder"></form>

Formdan gelen postu ise PHP tarafında şöyle karşılıyoruz.

<?php $images = array();foreach ($_FILES['resim'] as $k => $l){ foreach ($l as $i => $v){if (!array_key_exists($i, $images)) $images[$i] = array();$images[$i][$k] = $v; }}foreach ($images as $image){$cokluyukleme = new Upload($image);if ($cokluyukleme->uploaded) {$cokluyukleme->file_new_name_body = uniqid("yavuz_");  $cokluyukleme->allowed = array('image/*');$cokluyukleme->Process("upload/");if ($cokluyukleme->processed) {   echo 'ok';$cokluyukleme-> Clean();}else {       echo $cokluyukleme->error;}}else {echo $cokluyukleme->error;}}?>

Evet arkadaşlar çoklu yükleme(RESİM VE DOSYA) işlemi verot net için bu kadar olup sağlıcakla kalın diyorum kanalıma abone olmayı unutmayın :)

Kanalım : https://www.youtube.com/sunucuyonetimiphpdersleri

Etiketler:  


Yorumlar (8 Adet)


aslan121 (07.12.2020)
bilgi için tşkler

fikret (03.12.2020)
yapan arkadaşlar banada yardımcı olurmusunuz?

Ebru (25.11.2020)
Çok güzel kaynak teşekkürler bir'de mesela ben ürün resim eklemesi yapıyorum ana resim in yanına 3 çoklu resim ekleyeceğim bu sistemi nasıl yaparız böyle bir video derside çekerseniz çok makbule geçer

jeneratör (17.05.2020)
tek tek yükleme zor oluyordu. Makalenizden takip ederek uyguladım ve çalıştı. paylaşımınız teşekkürler.

Bileceksin (03.05.2020)
Arkadaşlarıma resim yollamak için topluca resim upload edeceğim bir site arıyordum. Yazınız sayesinde tüm resim yükleme işlemlerini toplu şekilde yapabiliyorum.

Serhat (29.04.2020)
Bilgiler için teşekkürler

evden eve nakliyat (20.04.2020)
çok faydalı bir makale olmuş elinize sağlık

Antalya Avukat (02.04.2020)
İnternet sitem için çoklu yazı ve resim yükleme işlemi için araştırma yaparken denk geldim. Gerçekten ilaç gibi geldi. Teşekkürler bilgiler için.

Yorum Yapın

Yavuz SelimYavuz SelimYavuz SelimYavuz Selim

Yavuz Selim

Yavuz Selim

Yavuz Selim

Yavuz Selim

Yavuz Selim
Yavuz Selim