cpanel-dizinlere-sifre-koymak-kapak

Cpanel Dizinlere Şifre Koymak

Cpanel Dizinlere Şifre Koymak

Merhaba arkadaşlar bu konumuzda sizlerle cpanel üzerinde belirlediğimiz dizinlere şifreli giriş yapılmasını anlatmaya çalışacağım.

Nedir bu şifreli giriş derseniz atıyorum deneme adında bir klasörümüz var mesala ben url adresinde yavuz-selim.com/deneme şeklinde girdiğim anda benden kullanıcı adı ve şifre bilgisi isteyecek bilgiler doğrulanırsa içeriği gösterecek. Umarım anlamışsınızdır.

Peki biz bunu cpanelde nasıl yapacağız onuda anlatalım 🙂 Resimli olarak anlatacağım lütfen dikkatlice izleyin ve ona göre uygulayın 🙂

cpanel-dizinlere-sifre-koymak

cpanel-dizinlere-sifre-koymak-2

Eğer ana klasörlerden birine şifre koymak istiyorsak buradan seçiyoruz yok public_htmlin içinde bir dizinimiz var ise ayarlar tıklıyoruz ve aşağıdaki işlemi yapıyoruz

cpanel-dizinlere-sifre-koymak-3

cpanel-dizinlere-sifre-koymak-4

Eğer dizinimizi şifrelemek istiyorsak bu dizine şifre koy tikini işaretliyoruz ve aşağıda bulunan kullanıcı adı ve şifreleme bölümlerini dolduruyoruz.

cpanel-dizinlere-sifre-koymak-5

Evet gördüğünüz üzere klasörümüzü şifreledik 🙂 Peki biz bu dizinin şifresini tekrar kaldırmak istiyoruz ozaman napacağız.Yine dizin güvenliğine tıklıyoruz şifrelediğimiz klasörün yanında anahtar simgesi çıkacak ona tıklıyoruz tıkladığımız zaman ise şu şekilde yapıyoruz.

Evet işlemlerimiz bu kadar kolay arkadaşlar umarım faydalı olur 🙂 Kolay gelsin ben kaçtım 🙂

Sonraki konuda görüşmek üzere
Kanalıma abone olmayı unutmayın 🙂..

 

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir